CZ EN
Služby

Optimalizace zavěšení a telemetrie

Nabízíme komplexní služby v oblasti vývoje a optimalizace jízdních vlastností vozidla a telemetrie, které rozdělujeme do 4 úrovní  

zavěšení předního kolaStage 1-driver představuje nejjednodušší analýzu chodu závodního vozu zaměřenou především na jezdce. Vhodné i pro sériové vozy. Během jízdy se načítají a zaznamenávají údaje o poloze plynového pedálu, otáčkách motoru, rychlosti vozu, příčném a podélném zrychlení, natočení volantu a souřadnice GPS. Tyto hodnoty se po jízdě vyhodnotí a prezentují jezdci tak, aby se mohl zlepšit. Dále umožní např. sledovat a porovnávat chování více jezdců na stejné trati nebo se stejným vozem a zlepšovat tak slabšího pilota. Pro tyto účely jsme schopni zajistit špičkové jezdce k porovnání. Z uvedených údajů zanalyzujeme přetáčivost, nebo nedotáčivost, brzdné body, řazení, práci s plynovým pedálem aj.

datalogingStage 2 -basic za využití doplňkových snímačů, které dodáme do vozidla (snímače zdvihu kola, snímač stáčivé rychlosti (úhlová rychlost otáčení vozidla kolem neutrálního bodu), infračervené pyrometry pro měření teploty pneumatik) probíhá kontinuálně s předchozím záznamem i načítání dat o chování podvozkových skupin během jízdy. Na základě jejich analýzy se doporučí vhodné nastavení podvozku, event. umožňuje porovnání různých nastavení na dané trati, nebo změny v nastaveních na různých tratích atp.

zaveseniStage 3 -advanced představuje maximálně komplexní analýzu dat s využitím dalších specializovaných snímačů pro detailní zmapování chování vozidla (přesnější GPS, optické snímače rychlosti (určují rozdíl mezi osou vozidla a trajektorií pohybu), tenzometry (snímače působící síly na kolo), snímače úhlových rychlostí, snímače tlaku vzduchu pro řešení aerodynamiky vozu, laserové snímače jízdní výšky a polohy karoserie). Tento balíček obsahuje montáž měřicího systému na vozidlo včetně výroby držáků, připojení ke konkrétnímu data doggeru, kalibraci systému a je řešením především pro špičkové závodní týmy. Umožňuje detailní doladění nastavení podvozku vzhledem k trati, vnějším podmínkám a jezdci. Systém telemetrie i datalogingu si u nás můžete i zakoupit a poskytneme Vám nezbytná školení pro závodního inženýra i pomoc s analýzou dat.

Stage 4 -ultimate představuje celistvé řešení zavěšení vozu, kdy pro vybrané vozidlo (naskenujeme si jeho skelet a kinematické přípojné body zavěšení a vytvoříme 3D model) navrhneme a vyrobíme nejvhodnější zavěšení pro dané použití buď do stávajících úchytných bodů, nebo dle možností a zadání i jinam. Jsme schopni navrhnout zavěšení i pro prototypová vozidla s volným zadáním. Po oživení vozidla pak následuje optimalizace a nastavení advanced.